Urządzanie pokoju dziecięcego należy do przyjemności, ale wiąże się to niejednokrotnie z kłopotem, jaki mebel wybrać dla naszego dziecka. Podczas meblowania pokoiku naszego maluszka warto zakupić komodę z przewijakiem. Wybierając ten mebel szczególną uwagę musimy zwrócić na jakość wykonania oraz materiały, z jakich powstała. Najpopularniejszymi materiałami są wysokiej klasy płyta meblowa, sklejka lub lite drewno.

Ważne, aby komoda była stabilna. Najlepiej podczas montażu dodatkowo zakotwiczyć ją w ścianie, za pomocą dołączonych przez producenta akcesoriów. Wolnostojąca komoda, nie zamocowana w żadnym dodatkowym punkcie, może stanowić niebezpieczeństwo dla małego użytkownika, ponieważ po otwarciu jednocześnie wszystkich szuflad może się przewrócić.

Ważnym i bardzo praktycznym elementem wyposażenia każdej komody jest miejsce na przewijak. Jest to dodatkowa ramka wykonana z tego samego materiału co mebel, na którą nakładamy przewijak materiałowy miękki lub twardy. Doskonale sprawdza się podczas przewijania noworodka i niemowlaka.

Dostępne na rynku komody dla dzieci różnią się wysokością, szerokością oraz głębokością szuflad. Przed zakupem warto upewnić się, czy produkt oraz materiały, z których został wykonany posiada odpowiednie certyfikaty i atesty.

#Klupś #Tomi