Krzesełko do karmienia jest produktem, który naszym zdaniem jest ogromnie pomocny podczas podawania posiłku dla naszej pociechy. Dziecko siedzi w nim wygodnie, a dzięki pasom bezpiecznie. Niektóre z krzesełek posiadają dodatkowo zabezpieczenie, dzięki któremu dziecko nie wyślizgnie się nawet, gdy nie zapniemy pasów. Podczas zakupu takiego krzesełka, warto wsiąć pod uwagę kilka kwestii.

Krzesełko do karmienia ma być komfortowe przede wszystkim dla dziecka. Niektóre modele rozkładają się do pozycji nawet leżącej, inne mniej, a niektóre wcale. Jeżeli krzesełko ma służyć jedynie do karmienia, nie musi mieć ono dużej regulacji oparcia. Musi mieć za to w każdym przypadku wygodne siedzisko.

Maluch powinien mieć dużo miejsca, tak aby nie był ściśnięty w krzesełko. Warto też, aby wkładka była odpowiednio miękka. Dla rodzica ważne, aby tapicerkę można było w łatwy sposób wyczyścić.

Istnieje oddzielna grupa krzesełek do karmienia drewnianych lub plastikowych, gdzie możemy rozdzielić siedzisko od podstawy, co da nam w efekcie stolik z krzesełkiem do zabawy.

Kolejna kwestia to tacka. Większość modeli ma podwójna tackę, którą łatwo po posiłku zdjąć i umyć.

Wygodnie dla dziecka, aby krzesełko miało podnóżek, regulowany do wzrostu dziecka. Wtedy nasza pociecha, będzie siedziała komfortowo.

Regulacja wysokości krzesełka ułatwia rodzicowi karmienie dziecka, a w późniejszym okresie, pozwoli nam dostosować wysokość do stołu.

Warto też zwrócić uwagę na sposób składania.  Są modele, które możemy całkowicie złożyć tak, aby schować je np. za drzwiami, lub w kącie. Inne, bardziej rozbudowane, będą zajmowały trochę więcej miejsca.

#Chicco #Klupś #Lionelo #Skiddou #CotoBaby #BabyDesign #Joie #4Baby #Graco #Momi #SunBaby