Wydawać by się mogło, że zakup kocyka dla Twojego dziecka to bardzo proste zadanie. Jest on jednym z podstawowych elementów niemowlęcej wyprawki, który będzie towarzyszył dziecku przez cały okres dzieciństwa, a nawet znacznie dłużej. Jak się jednak okazuje wybór kocyka nie jest taki prosty i jego zakup rodzi w przyszłej mamie wiele pytań.

Jaki rozmiar? Jaki materiał? Jaka wielkość?

Oprócz podstawowych kryteriów, którymi jest dobrze kierować się przy wyborze kocyka dla noworodka, nie zapominajmy też o właściwym dobraniu okrycia pod kątem pory roku, w jakiej będziemy z niego korzystać. Można też wziąć pod uwagę najbardziej powszechne sytuacje, w których będzie nam on potrzebny. Odpowiedzmy sobie na pytanie, czy szukamy ciepły kocyk do wózka na zimę, a może cienkie okrycie dla niemowlaka na upalne lato do domu?

Jeżeli planujemy zakup tylko jednego kocyka, wówczas najbardziej uniwersalny będzie kocyk bambusowo-bawełniany. Ze względu na swoje właściwości będzie odpowiedni zarówno latem, jak i zimą. Warto jednak wziąć pod uwagę fakt, iż zmienność pór roku oraz temperatur, które potrafią być zmienne nawet w czasie jednego spaceru lepiej zaopatrzyć naszego maluszka w kilka kocyków i używać ich odpowiednio do panujących warunków tak, by dziecko czuło się komfortowo, ale przede wszystkim tak, by nie doprowadzić do przegrzania naszego maluszka.