Bujaczki, leżaczki i huśtawki dla dzieci to produkty ułatwiające rodzicom codzienne funkcjonowanie w domu, a maluchom zapewniające frajdę.

Leżaczki posiadają trójpunktowe pasy bezpieczeństwa z miękkim ochraniaczem krokowym, dzięki czemu maluch nie przechyli się i nie wypadnie. Miękkie boki zapewnią wygodę, a zabawki na pałąku uatrakcyjnią dziecku leżenie. Leżaczki z opcją odtwarzania melodyjek i wibrowania to gwarancja tego, że maluszek nie znudzi się szybko samym leżeniem i obserwowaniem świata. Bez problemu wykonasz wtedy obowiązki domowe. Będziesz mieć wolne ręce i jednocześnie malucha na oku, a on w tym czasie będzie się doskonale bawił.

Od kiedy można stosować bujaczek? Zdania na ten temat są podzielone. Jeśli chcesz stosować bujaczek od narodzin, zadbaj wówczas, by dziecko spędzało w nim niewiele czasu. Noworodki nie kontrolują jeszcze pozycji główki i tułowia. Dobrym rozwiązaniem jest bujaczek, który ma możliwość rozłożenia oparcia do pozycji leżącej.

Fizjoterapeuci zalecają, by wkładać do bujaczków tylko maluchy, które rozwinęły już stabilność tułowia, czyli około 3-4 miesiąca życia. Jednak pamiętajmy, żeby na samym początku stosować te produkty doraźnie, np. gdy musimy coś szybko ugotować albo gdy jesteśmy po prostu zmęczeni ciągłym noszeniem dziecka. Bujaczek absolutnie nie może służyć dziecku do spania!

Jaki bujak dla niemowlaka wybrać? Wybór zależy od potrzeb rodzica. Niektórzy rodzice wolą proste, nieskomplikowane rozwiązania. Inni – urządzenia elektroniczne, które wyręczą ich w bujaniu i będą same zabawiać dziecko melodiami, wibracjami, maskotkami, itp.

Przed zakupem zwróć uwagę na jakość wykonania oraz na to, czy bujak ma niezbędne atesty. Stelaż powinien być solidny i stabilny, a krawędzie zaokrąglone. Materiały tekstylne muszą być przyjazne dziecku i oddychające. Warunkiem koniecznym są pasy bezpieczeństwa (trzy- lub pięciopunktowe) z ochraniaczem krokowym. Dzięki nim maluch nie przechyli się i nie wypadnie z bujaczka.

Rodzicu, na rynku dostępnych jest wiele bujaczków, wybieraj produkty atestowane i bezpieczne. Bujak będzie Twoim przyjacielem, jeśli będziesz go używać w prawidłowy sposób. Dzięki bujakowi zyskasz więcej swobody, a maluch spędzi w nim miłe chwile.