Łóżeczko turystyczne to rodzaj łóżka, które można zabrać ze sobą w podróż. Jest lekkie i po złożeniu zajmuje mało miejsca oraz co najważniejsze, zapewnia dziecku bezpieczny sen. Może ono również zastąpić typowe łóżeczko drewniane.

 

Na co zwrócić uwagę przed zakupem łóżeczka turystycznego?

Składanie. Gabaryt takiego łóżeczka to podstawowy parametr, który decyduje o tym, czy zmieści się nam ono do bagażnika samochodu lub do walizki. Ważne jest również, czy sam system składania jest prosty, tak żeby maksymalnie ułatwić nam zadanie.

Wymiary. Idealne łóżeczko turystyczne po rozłożeniu w pokoju dziecięcym ma rozmiar przeciętnego łóżeczka drewnianego (120x60 cm), a po złożeniu zajmuje niewiele miejsca .

Waga. Składane łóżeczka ważą od około 9 kg do 14 kg (zależy to min. od rodzaju materiału z jakiego są wykonane). Jeżeli mają być przeznaczone do częstych podróży, to warto wybrać jak najlżejsze .

Dopuszczalne obciążenie. Różni się ono w zależności od modelu. Standardowe maksymalne obciążenie nie powinno być większe niż 15 kg.

Regulacja poziomu dna. Jest to funkcja,  która przydaje się w przypadku niemowlęcia, które jeszcze nie potrafi siadać. Dopuszczalne standardowe obciążenie drugiego poziomu łóżeczka  nie powinno przekroczyć 9 kg.

Materacyk. Najczęściej stosuje się materace dziecięce jednoczęściowe, składające się na kilka części. Nie powinny być one zbyt grube, co dodatkowo obciąża konstrukcję .

Tkanina oraz boki. Zaleca się, żeby tkanina była dobrej jakości, nie za cienka, gdyż dziecko może przegryźć materiał, w wyniku czego powstaną dziury. Najlepsze są boki siateczkowe, przeźroczyste, które umożliwiają dziecku lepszą obserwację .

Boczne wyjście. Ta funkcja umożliwia starszemu niemowlęciu samodzielne wychodzenie z łóżeczka. Boczne wyjście najczęściej zapinane jest na suwak bądź rzepę.

Kółka. Przydają się, jeżeli łóżeczko jest przestawiane z miejsca na miejsce .

Dodatkowe wyposażenie. Dobre łóżeczka turystyczne posiadają w wyposażeniu dodatkowe akcesoria, które zwiększają komfort użytkowania. Do takich elementów należą min. przewijak, moskitiera, płozy do bujania, moduł z wibracjami czy pałąk z zabawkami.

 

#momi #cotobaby #lionelo #millymally #sunbaby #4baby #babydesign