Zakup pierwszego fotelika samochodowego wbrew pozorom, nie jest wcale prostym zadaniem. Na rynku jest dostępna cała gama fotelików od kilkunastu producentów mniej lub bardziej znanych. Co warto wiedzieć oraz czym sie kierować podczas wyboru fotelika dla naszej pociechy? #foteliki-samochodowe-0-13-kg

Pierszym wyznacznikiem dobrej jakości fotelika do samochodu są testy zderzeniowe. Najbardziej znane z nich to ADAC. Fotelik powinien posiadać minimum 3 gwiazdki w teście bezpieczeństwa a poniżej wartości nie warto zaprzątać sobie nim głowy.

Kolejna rzecz, to waga. Bardzo wielu rodziców szuka fotelika samohcodowego najlżejszego z możliwych. Tutaj również producenci wyszli naprzeciw oczekiwaniom klientów. Możemy znaleźć foteliki o wadze nawet zaledwie 2,5 kg #avionaut.

Szukająć fotelika, warto upewnić się, czy możemy zamontować go na stelażu wózka, co bardzo ułatwi nam podróżowanie.

Większość fotelików możemy zamontować na dedykowanej bazie. Istnieją bazy montowane za pomocą systemu ISOFIX #cybex #joie #avionaut #maxi-cosi oraz uniwersalne czyli na ISOFIX oraz na pas.

Kiedy już dobierzemy fotelik, bardzo ważna jest przymiarka w samochodzie - zarówno fotelika na bazie i bez bazy. Montując nosidełko na bazie, musimy się upewnić, że jest ona zamontowana stabilnie i czy na pewno dopasowana jest do fotela samochodowego, gdyż zdarza się, że kąt ułożenia fotelika na bazie jest zbyt duży i niestety nie możemy go używać w naszym samochodzie.

Zakupu fotelika samochodowego nie odkładajmy na ostatnią chwilę. Szczególnie, że będzie on niezbędny już od pierwszych dni życia dziecka, w momencie wyjścia ze szpitala. Jest to jeden z najważniejszych elementów wyprawki. Dlatego warto poświęcic trochę czasu, aby dobrać odpowiedni fotelik.

Zapraszamy do naszych sklepów dziecięcych w Kraczkowej (przy drodze 94 Rzeszów-Łańcut) oraz w Machowej (przy drodze 94 Tarnów-Dębica), gdzie nasz fachowy personel doradzi w wyborze odpowiedniego fotelika samochodowego.