W czasie, gdy dziecko jest na tyle aktywne, że nie może usiedzieć w wózku i samo chce poznawać otaczający go świat, z pomocą przychodzą różnego rodzaju pojazdy, takie jak rowerek trójkołowy.

Dobrze dobrany rowerek sprawi, że nasze dziecko chętnie zechce spędzać wolny czas w bardzo aktywny sposób. Zatem na co najbardziej zwrócić uwagę przy wyborze takiego pojazdu dziecięcego

Jeżeli spacery będą odbywały się na trudnych szutrowych czy wyboistych drogach, należy skupić się na rowerku z pompowanymi lub żelowymi kołami, ponieważ zwiększy  to komfort jazdy oraz zminimalizuje hałas kół. Ważnym elementem jest również materiał z jakiego jest wykonany. Aluminiowe ramy są lżejsze od stalowych, co sprawi, że rodzic włoży mniej wysiłku w prowadzenie tego pojazdu. Każdy rowerek powinien być wyposażony w obszerną, rozkładaną budkę, która ochroni pociechę przed wiatrem bądź promieniami słonecznymi. Rączka do prowadzenia powinna być regulowana, żeby dopasować jej wysokość do wzrostu opiekuna.

Rowerki wyposażone są w podnóżki, które na początku pozwalają dziecku oswoić się z nowym sprzętem i uczestniczyć w pierwszych przejażdżkach z jego pomocą. Dziecko może ćwiczyć pedałowanie, a w tym samym momencie rodzic prowadzi rowerek.

Warto również uwagę zwrócić na samo siedzenie. Dobrze, jeśli jest ono wygodne, komfortowe, mięciutkie oraz koniecznie wyposażone w pasy  – pozwala dziecku czuć się bezpiecznie podczas jazdy. Wyższej klasy rowerki posiadają siedzonko z regulowanym oparciem oraz mają funkcję obrotu 360 stopni.

Coraz więcej na rynku jest również rowerków, które można w łatwy sposób złożyć, co spowoduje, że zaoszczędzimy sporo miejsca w bagażniku samochodu podczas wyprawy w daleką podróż.

 

#momi #lionelo #top kids #lean toys