Kolejna pozycja na naszej liście zakupów to wózek. Tutaj wybór nie będzie łatwy. Producenci w swoich ofertach prześcigają się w pomysłowości, kolorystyce, wzorach. Jak wyłowić z pośród tych ofert model, który będzie nam odpowiadał?

Pod uwagę musimy wsiąść kilka czynników. Na początek waga wózka. Wiadomo, że jeżeli będziemy musieli z nim codziennie schodzić z piętra, niekiedy wysokiego, wtedy szukamy opcji jak najlżejszej.

Druga kwestia to koła i amortyzacja. Tutaj pod uwagę musimy wsiąć teren, na jakim wózek będzie użytkowany.
Jeżeli jest to miasto, koła mogą być mniejsze i wykonane z pianki lub gumy. Amortyzacja przy takich wózkach będzie mniejsza. Koła pompowane o większej średnicy preferowane są na tereny trudniejsze. Tutaj amortyzacja jest ważniejszą kwestią. Wózki posiadają zazwyczaj regulowane sprężyny przy tylnych kołach, gdzie możemy ustawić amortyzację na twardą lub miękką. Istnieją też stelaże wózków, przy których producenci dokładają kolejne amortyzatory już na ramie, aby komfort podróżowania oraz prowadzenia wózka był jak największy.

Gondola i spacerówka.

Warto pamiętać, aby gondola miała wentylację, odpowiedni materacyk, regulowany zagłówek i opcjonalnie moskitierę. Wielkości gondoli różnią się od siebie, w zależności od producenta oraz modelu. Tak samo jest z materiałami, z jakich jest wykonana gondola. Mogą one być całe pokryte materiałem lub częściowo, a spód wykonany z innego tworzywa.
Spacerówka dobrze, aby rozkładała się jak najbardziej do pozycji leżącej. W standardzie, spacerówkę można montować tyłem oraz przodem do kierunku jazdy.

Pamiętajmy, aby sprawdzić czy na wózku istnieje możliwość montażu fotelika, jaki wybraliśmy dla naszego dziecka.

#MiluKids #Junama #Coletto #Bebetto #Camarelo #Jedo #BabySafe #Cybex #Joie #DynamicBaby #Espiro #BabyDesign #Adbor #MaxiCosi