Wózek spacerowy wybieramy, kiedy wiek dziecka przekroczy 6-7 miesięcy, a ono samodzielnie już siedzi. Gondola może być w tym czasie za mała. Poza tym dziecko jest ciekawe świata, i chciałoby oglądać go z innej perspektywy. Spacerówki przeznaczone są do pewnej wagi dziecka. Najpopularniejsze na rynku to modele do 15 lub 22 kg.

Wybierając wózek na spacery, warto pamiętać o kilku podstawowych rzeczach. Po pierwsze - koła.

Dostosujmy wybór kół do rodzaju nawierzchni, na jakiej będzie użytkowany. Jeżeli szukamy wózka spacerowego do miasta, niewielkiego, szybko składającego się, wtedy najlepiej sprawdzą się koła piankowo-żelowe, o mniejszym rozmiarze. Doskonale poradzą sobie na kostce brukowej czy chodniku. Większe koła, pompowane preferowane są na trudniejsze rodzaje nawierzchni, np. spacery po lesie, czy drogi nieutwardzone. Większość spacerówek posiada możliwość blokowania przednich kół.

Rodzaj składania.

Wózki spacerowe składają się w różnoraki sposób np. parasolka, walizeczka czy kanapka i różnią się wielkością po złożeniu. Dostosowujemy sposób składania do wielkości bagażnika samochodu, ale nie tylko. Dobieramy wózek pod kątem łatwości złożenia, oraz przenoszenia. Mianowicie, chodzi o to, aby nie dostarczał nam dotykowych trudności, gdy jedna osoba wybiera się z dzieckiem na spacer i niejednokrotnie musi w jednej ręce nieść wózek, a na drugiej dziecko.

Dlatego istotną kwestią jest waga wózka.

Warto jeszcze zwrócić uwagę na sposób regulacji oparcia, aby umożliwić dziecku wygodny, spokojny sen.

Każdy wózek powinien być wyposażony w pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa oraz pałąk zabezpieczający lub tackę.
Dodatkowe funkcje, jakie możemy znaleźć w tego typu wózkach to: przedłużana budka, wentylacja, regulowana rączka, regulowany podnóżek, uchwyt na kubek, okrycie na nóżki oraz folia przeciwdeszczowa.

#Joie #Chicco #Coletto #4Baby #CotoBaby #Cybex #BabyDesign #Espiro #Camarelo #Lionelo