Dziecko odbiera bodźce z otoczenia już w okresie płodowym. Od momentu narodzin ich odbiór jest coraz bardziej intensywny – z czasem jego zmysły są coraz mocniej rozwinięte, dzięki czemu może uczyć się nowych umiejętności. Rodzice mogą wspomagać rozwój psychofizyczny swojego dziecka, wykorzystując między innymi dedykowane niemowlętom i małym dzieciom zabawki edukacyjne i interaktywne.

Co to jest zabawka edukacyjna/interaktywna?

Dla niektórych jest to mówiący miś, dla innych zaś kolorowa książeczka. Warto wiedzieć, że zabawki edukacyjne dla dziecka mogą przybierać różne formy – najważniejsze jest jednak to, jaki mają wpływ na nasze pociechy.

Zabawki edukacyjne dla najmłodszych to takie, które wspierają prawidłowy rozwój malucha, rozwijają jego sferę fizyczną i psychiczną (motoryka mała, kreatywność, logiczne myślenie), a także zaciekawiają na tyle, że dziecko chce każdego dnia poznawać jeszcze więcej otaczającego nas świata.

Jednym słowem można powiedzieć, że są to zabawki rozwojowe dla dzieci – bo właśnie rozwój jest tutaj najważniejszy. Niezależnie od tego, czy jest to miś, książeczka, puzzle, piłka, klocki czy łamigłówka – wszystko, co wspiera dziecko w rozwoju, może być nazwane edukacyjną zabawką.

Najlepsze zabawki kreatywne dla dzieci powinny być dopasowane do wieku i okresu rozwoju malucha. Najmłodsi zazwyczaj są najbardziej wrażliwi i otwarci na różne kształty i faktury otaczających ich przedmiotów. Dlatego najlepiej już od najmłodszych lat zacząć stymulować rozwój pociechy i zaopatrzyć dziecięcy kącik w ciekawe i angażujące zabawki edukacyjne dla dzieci, które będą uczyć i bawić jednocześnie.

W naszej ofercie prezentujemy kreatywne zabawki edukacyjne dla dziewczynek i chłopców z każdej grupy wiekowej. Pobudzające wyobraźnię, zachęcające do zabawy, w łatwy sposób wyjaśniające zjawiska występujące w otaczającym świecie. Interesujące formy i żywe kolory dostarczają frajdy, umożliwiając skuteczną naukę poprzez zabawę.