Czy karuzela dla noworodka jest odpowiednią zabawką?

Bez wątpienia karuzele dla dzieci do łóżeczka to jedyne w swoim rodzaju zabawki, które sprawdzają się idealnie już dla najmłodszych pociech od momentu narodzin. Noworodki i niemowlęta na pierwszym etapie swojego życia najwięcej czasu spędzają leżąc w łóżeczku lub wózku – gondoli. Trochę minie czasu zanim będą w stanie chwycić małą maskotkę czy grzechotkę i bawić się nią za pomocą własnych dłoni.

Karuzelę do łóżeczka dziecka należy zamontować około 2 miesiąca... jednak bardziej poprawna odpowiedź to ta, aby dokładnie obserwować maluszka i gdy zacznie wodzić wzrokiem za kształtami, a także rozglądać się i poznawać świat znajdujący się dookoła, to powinien być to odpowiedni czas na montaż karuzeli.

Karuzela dzięki temu, że posiada przyjazne dziecku kształty, żywe kolory oraz miłe dla uszu melodie, pozwala na rozwój jego zmysłów. Dziecko może za pomocą karuzeli rozwijać również zdolności motoryczne, wtedy gdy będzie miało już kilka miesięcy i będzie zainteresowane karuzelką na tyle, by wyciągać do niej swoje rączki. Oprócz tego świetnie uspokaja, odpręża i koi zmysły bobasa delikatnymi melodiami, które nierzadko potrafią ukołysać pociechę do snu. Co więcej, przyjemna i łatwo wpadająca w ucho muzyka ma znakomity wpływ na kształtowanie się koncentracji i uwagi. Dodatkowo jeszcze karuzela dla noworodka umożliwia stymulację takich zmysłów dziecka jak wzrok oraz słuch.

Karuzelki, poza obracaniem się i wydawaniem dźwięków, mogą mieć także szereg dodatkowych funkcji, w tym:

  • migające światła,
  • projekcyjne światełko nocne,
  • klips, który umożliwia montaż na przykład na wózku,
  • wymienne zabawki, które umożliwiają zabawę w ciągu dnia,
  • kojące dźwięki do spania,
  • możliwość sterowania za pomocą pilota,
  • świecenie w ciemności.

 

#chicco #babyono #sunbaby #smilyplay