Wśród akcesoriów do karmienia piersią znaleźć można różnego rodzaju podgrzewacze do butelek. Czy warto zakupić taki sprzęt?

To produkt, który sprawia, że płyn w butelce, taki jak woda, herbata, czy mleko będzie ciepły. Podgrzewacz jest w stanie także ogrzać jedzenie w słoiczku.W zależności od modelu sprzęt posiada różne, przydatne funkcje.

Jak działają?

Do urządzenia wlewamy odpowiednią ilość wody. Tyle, by zmieściła się również butelka z pokarmem lub słoiczek. Ustawiamy odpowiednią temperaturę, włączamy i czekamy. Kiedy jedzenie dla malucha będzie wystarczająco ciepłe podgrzewacz sam się wyłączy lub zasygnalizuje to dźwiękiem.

Bardzo przydatnym udogodnieniem będzie funkcja rozmrażania, utrzymywania ciepła oraz możliwość podgrzewania pokarmów stałych, nie tylko tych w słoiczku. Takie podgrzewacze są wyposażone w odpowiednie miseczki wykorzystujące system podgrzewania na parze wodnej.

Rozwiązaniem, na które warto zwrócić uwagę jest również termostat, który utrzymuje stałą temperaturę jedzenia przez pewien czas oraz automatyczne wyłączanie się. Niektóre urządzenia mają też zabezpieczenie przed przegrzaniem oraz opcję sterylizatora, która przy małym dziecku przydaje się często.

Dobry podgrzewacz powinien posiadać większość tych funkcji, gdyż pozwoli na szybie wygodne przygotowywanie jedzenia maluchowi nawet wtedy, kiedy ten wyrośnie już z karmienia mlekiem. Wielofunkcyjne urządzenie z pewnością więc będzie trafionym zakupem i przydatnym udogodnieniem w codziennej opiece nad dzieckiem.

 

#chicco #babyono #lovi #canpolbabies